Air - flow

Air flow neboli pískování slouží k odstranění zevních pigmentací zubů a měkkých nánosů jako je zubní plak. Přístroj pracuje na principu pod tlakem tryskající směsi vody, vzduchu a jemného leštícího prášku. Důkladně vyčistí i hůře dostupná místa jako jsou jamky, rýhy a mezizubní prostory. Pískování se doporučuje před bělením zubů, před, během i po ortodontické léčbě, před zhotovením protetických prací, či pečetěním fisur. Pískovat lze i okolí zubních implantátů, nebo poddásňové prostory u parodontologických pacientů. Zvýšená pigmentace se vyskytuje u kuřáků, u pacientů, kteří častěji požívají potraviny a nápoje s vyšším obsahem pigmentů (káva, čaje, červené víno…), při léčbě fixním ortodontickým aparátem a při dlouhodobějším užívání zubních past, nebo ústních vod s obsahem chlorhexidin diglukonátu.

V současnosti je Air-flow nejčastěji využíváno v protokolu Guided biofilm therapy. Jedná se o techniku, kdy se po vyšetření stavu chrupu a dásní zuby obarví tzv. plakovým detektorem, který znázorní místa na zubech, která nejsou dostatečně očišťována zubním kartáčkem od zubního povlaku.

Proběhne ukázka a nácvik správné techniky čištění zubů a odstranění zubních povlaků systémem Air-flow, dále odstranění zubního kamene a pigmentací.

Pomůcky na čištění zubů proto berte vždycky s sebou.

ZUBNÍ CENTRUM