Bělení zubů

Bělení zubů je estetický zákrok, kterým můžeme dosáhnout dlouhodobě světlejšího odstínu zubů. Je-li prováděno pod dohledem zubního lékaře nebo dentální hygienistky, jedná se o bezpečný proces, při kterém nedochází k poškození zubních tkání.

Samotnému bělení by mělo předcházet ošetření zubů u dentální hygienistky, kontrola stavu tvrdých zubních tkání, dásní a parodontu, odstranění zubního kamene a povrchových pigmentací. Přítomnost zubních výplní a protetických náhrad není překážkou bělení, klienti ale musí počítat s tím, že tyto náhrady se nevybělí a mohou mít jiný odstín než vybělené zuby.

 

Domácí bělení zubů

Na základě otisku zubů se klientovi vytvoří individuální plastové nosiče, které přesně kopírují tvar zubů a dásní. Do nosičů si pacienti po dobu 1-3 týdnů aplikují bělicí gel. Aby bylo bělení dostatečně efektivní, měla by aplikace trvat dále než hodinu denně, je možné nechat gel působit přes noc. U domácího bělení je nezbytné dodržovat bílou dietu po celou dobu bělení.

Pro udržení vyběleného odstínu je zapotřebí dodržovat pečlivou domácí ústní hygienu a pravidelně navštěvovat ordinaci dentální hygienistky.

 

PW kombinované bělení

Ideální výsledky přináší kombinace ordinačního i domácího bělení. Klientovi jsou vytvořeny velmi přesné nosiče na bělící gel, které klient nosí 14 dní. 15. den je provedena tzv. ordinační fáze bělení, kdy je silnější koncentrace bělícího gelu nanášena v vordinaci dentální hygienistky.

Pro stabilizaci výsledku klient zuby bělí ještě následující tři dny domácí fází. Značka kombinovaného bělení PUREWHITENING, kterou používáme pro tento typ bělení zaručuje garanci výsledku a trvanlivosti vybělených zubů.

Pro udržení vyběleného odstínu je zapotřebí dodržovat pečlivou domácí ústní hygienu a pravidelně navštěvovat ordinaci dentální hygienistky.

ZUBNÍ CENTRUM